Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ježkovo peklo 2011

        Noční soutěž-Ježkovo Peklo 29.3.2011

SDH Větrný Jeníkov se opět žúčastnil třetího ročníku tradičně brutální noční soutěže Ježkovo Peklo.Za účasti patnácti družstev,družstvo V.Jeníkov skončilo na 6.místě.Letos soutěž byla opravdu náročná,ale vydrželi jsme až do konce.

                 Výjezdové družstvo: velitel      Dvořák Petr

                                                strojník   Brtnický Milan

                                                                Baudyš Oldřich,Kasal Karel

                                                                 Kretschmann Karel,Fanta Petr

                                               rozhodčí  Maršík Přemysl

                                          kameraman  Koch Václav 

                                Výsledky: Ježkovo peklo 2011.xlsx

                                     Vysledkova noc-2011.pdf (384,2 kB)
Následující článek byl otištěn v novinách: 
 29.03.2011 - (kh) - Aktuality

Dobrovolní hasiči prošli peklem

 JIHLAVSKO - Tradiční extrémní noční soutěž s názvem Ježkovo peklo prověřila v noci ze soboty na neděli dobrovolné hasiče z Vysočiny. Patnáct týmů se sjelo do Velkého Beranova a poté vyrazilo do různých koutů Jihlavska, aby změřily síly v sedmnácti připravených disciplínách.
Pro letošní třetí ročník cvičení jim organizátoři slíbili opravdové „peklo“. „Peklo to bude, ale aspoň nesněží a není taková zima jako loni a předloni,“ říká v sobotu večer jeden ze soutěžících za hasičský tým z Hybrálce před odpískáním začátku soutěžního úkolu. Ten plnili Hybrálečtí v Pístově u Jihlavy, kde mají vyčerpat vodu z kontaminované studny.
Úderem 19.50 hodiny je Ježkovo peklo odstartováno. Všichni jedou na maximum. Co soutěžící čeká po splnění jedné etapy závodu, prozatím netuší. Stanoviště jsou utajená. Během nočního závodu hasiči najedou mezi stanovišti s úkoly desítky kilometrů. Všechna družstva vedle písemných testů absolvují například vyhledávání osoby v opuštěném vojenském areálu, přeloží náklad pneumatik z jednoho kontejneru do druhého nebo vyběhnou schody na věž kostela sv. Jakuba.
Záleží na čase a správnosti splnění úkolů, jinak je čeká postih v podobě trestných vteřin navíc. „Lezli jsme rigolem přes potok do roury, pěknej kus to byl. Jsme dobrý,“ zhodnotil výkon na stanovišti u City Parku za hasiče z SDH Luka nad Jihlavou Vlasta Václavek.
Později se ukázalo, že nepřeháněl – jeho tým obsadil první příčku Ježkova pekla. Druhé místo si odvezli hasiči z Velkého Beranova, třetí příčkou se pyšní Vysoké Studnice. Domů se jednotlivé posádky rozjíždí až ráno, unavené, ale spokojené: „Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Těšíme se na další ročník a na nové disciplíny, které organizátoři vymyslí,“ dodává závěrem Petr Zelený z vílaneckého týmu, který se v soutěži umístil na 8. místě.

          

  

 
 

 

Portrét
Počasí
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2017 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 74120
Měsíc: 600
Den: 16